Hat alkalmas sématerápiás szemléletű foglalkozás sorozat indul Szegeden márciusban. A foglalkozások két hetente előre meghatározott időpontban pénteki napokon lesznek megtartva 17.00-19.30-ig. A sématerápiás műhelyben a résztvevők megismerkednek az érzelmi alapszükségletek, a sémák és a sémamódok fogalmaival. Rálátást nyernek arra, hogy visszatérő nehézségeik, problémáik hátterében mely működésmódok, milyen én-állapotok állnak. Támpontokat kapnak arra vonatkozóan, hogy hogyan menedzselhetik a sémaaktiváció során jelentkező sémamódokat. A csoport sématerápiás szemléletben és sématerápiás módszerekkel kísért önismereti folyamat, NEM pszichoterápiás célú munka.
A műhelymunkák célja: önismeret bővítése a sémamódok megértése és feltéréképezése segítségével.
A csoportba lépést egy rövid interjú előzi meg. Minden alkalommal különböző fókusszal dolgozik a csoport. Az első alkalom után a csoport zárt csoporttá alakul, így a második alkalmat követően nincs lehetőség csatlakozni a csoporthoz. Azok jelentkezését várom, akik képesek elköteleződni a teljes folyamatra és jelen tudnak lenni a foglalkozás teljes ideje alatt minden időpontban.
Kiknek ajánlom?
- Azoknak, akik érdeklődnek a sématerápiás szemlélet iránt, esetleg fontolgatják, hogy e módszer segítségével gondolják végig a nehézségeiket.
- Azoknak, akik már felismerték, hogy a problémáik hátterében visszatérő mintázatok vannak: „már megint ez történik velem”.
- Azoknak, akik egyéni sématerápiás munkában vesznek részt, s szeretnék a csoport hozzáadott értékét megtapasztalni.
- Azoknak, akik szeretnek csoportban dolgozni és szeretnék betölteni a kapcsolódás és az odatartozás szükségleteit.
Milyen módszertannal dolgozik a csoport?
Az alkalmak során pszichoedukáció, kognitív terápiás feladatok, élményalapú munka, székmunka demonstráció egy résztvevő példáján, csoportmunka várható.
Milyen fókusszal dolgozunk az egyes alkalmakon?
- Bevezető műhely – Milyen részeim vannak? Mi okoz nehézséget az életemben? Mely működésem állhat a visszatérő nehézségeim hátterében? 03.21.
- Maladaptív megküzdő módok – alárendelődés, elkerülés és kompenzálás 04.04.
- Belső kritikus – diszfunkcionális szülői üzenetek 04.18. vagy 04.25. (megbeszéljük az első alkalommal)
- A belső gyermekkel való kapcsolódás – sérülékeny és dühös gyerek módok 05.09.
- Az egészséges felnőtt – a két láb modell 05.23.
- Az egészséges felnőtt és a boldog gyerek módok – a jól gondoskodás 06.06.